Gwiazdka 2016

Drodzy Koledzy i Koleżanki

Czek na dofinansowanie oświetlenia ołtarza Bazyliki Mariackiej na ręce proboszcza parafii ks. Prałata Ireneusza Bratke złożył w imieniu Restauratorów i Hotelarzy członków PIGRiH Prezes Piotr Dzik

Świąteczny Czas znów nas zmobilizował do wytężonej pracy, a koniec roku do podsumowania tego, co za nami.

W imieniu Zarządu Izby i moim własnym bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiamy.

15 grudnia 2016 r o godzinie 17:00 w Pierogarni u Dzika odbyło się spotkanie, na które zaprosiliśmy gości specjalnych, naszych przyjaciół, z którymi współpracujemy i wszystkich naszych członków na Opłatek Wigilijny.

Chcieliśmy ten wieczór spędzić razem z nadzieją na przyszłość na doskonałą przyszłość, bo tylko taka nas interesuje.

Bardzo liczymy na wspólne działania na zrozumienie i przychylność tych, do których mamy zaufanie i będziemy o nich ciepło myśleć w nadchodzącym roku 2017. Na pewno będzie nieraz trudno coś załatwić, na pewno okoliczności mogą też nie sprzyjać, ale jest nadzieja, która jak mówią zawsze ostatnia jest w naszych myślach. Bądźmy razem w tych nadchodzących dniach, bądźmy siłą, która przeniesie niejedną „górę”, ufajmy sobie nie odwracajmy się od przyjaciół, przecież pracujemy w tym samym fachu, prestiżowym, który jest obserwowany przez wszystkie możliwe nacje, media, społeczność. Mamy to szczęście, że nasze pole działania znajduje się w tak pięknym miejscu, jakim jest Pomorze. Mówię tak specjalnie, bo nasi koledzy i koleżanki rozsiani są po całym regionie. Największą grupę członków Izby liczy gdańskie skupisko restauratorów i hotelarzy. Właśnie o tym wszystkim trzeba myśleć przyszłościowo.

Na Opłatku gościliśmy władze Miasta Gdańska Pana wice Prezydenta Piotra Grzelaka, Pana vice Prezydenta Andrzeja Bojanowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Bogdana Oleszka i jego eks. Księdza biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej Zbigniewa Zielińskiego, ks. Prałata Ireneusza Bradtke  proboszcza katedry mariackiej. Gościliśmy także Panią dyr. Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Wiesławę Bromber, Pana Grzegorza Sulikowskiego konserwatora zabytków. Ks. biskup był łaskaw pomodlić się wśród nas i połamać opłatkiem z nami. Podczas tej świątecznej chwili wręczyliśmy dar bon wartościowy z przeznaczeniem na oświetlenie Ołtarza konkatedry mariackiej, od naszych członków Izby. Mała iskierka niech rozpali wielki płomienny zew ze szczerego serca.

Potem popłynęły życzenia świąteczne i te ludzkie proste, aby następny rok nie był gorszy i abyśmy zdrowi byli ufając Bogu. Kolacja Wigilijna obfitowała w smakowite dania zakąski słodkości dary, którymi podzielili się nasi koledzy. Nastrój dopełniały kolędy i świąteczna oprawa w Restauracji u Dzika. Jeszcze raz życzę wszystkim tym, którzy nie mogli być z nami w ten wieczór, na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zdrowia spokoju pomyślności i tradycyjnie sukcesów w pracy.

Składam również ta drogą serdeczne podziękowania darczyńcom i sponsorom tegorocznej kolacji dla najuboższych, bezdomnych, kolacji Wigilijnej, którzy przyczynili się do jej zorganizowania.

Aby powspominać, przekazać młodym naszym kolegom trochę historii o tym, czym możemy się pochwalić planujemy z Zarządem spotkanie towarzyskie w styczniu w karnawale. Będziemy wysyłać zaproszenia po ustaleniu konkretnego terminu i miejsca spotkania. Pragnę doprowadzić do konkretnej sytuacji i uaktualnienia składu członków w Izbie na bieżący moment. Do wszystkich zostaną wysłane deklaracje uproszczone po to, aby zmienić dane na nowe i aby sytuacja lojalnych członków była jasna. Szykują się zmiany w naszej organizacji, choć to dopiero plany. Przyszłość Izby wymaga restrukturyzacji i innowacji.

Bardzo proszę o przemyślane decyzje niech żaden stół nas nie podzieli, siedźmy przy tym i pilnujmy swych miejsc, bo taka Izba jest tylko jedna jedyna w Polsce.

 

Z uszanowaniem Prezes Piotr Dzik

Jak co roku spotkaliśmy się, aby przełamać opłatkiem życząc sobie zdrowia, wspaniałej przyszłości i nadziei na lepsze jutro.
Jak co roku spotkaliśmy się, aby przełamać opłatkiem życząc sobie zdrowia, wspaniałej przyszłości i nadziei na lepsze jutro