70-lecia ZSGH Gdańsk

70 lat – dużo czy mało. Dla szkoły, która wypuściła w świat tysiące uczniów i dała na drogę życiową cenne dary jak żyć, jak dawać sobie rade w życiu, nauczyła zawodu, który da chleb codzienny to bardzo dużo. Kształtowanie młodego organizmu, który przychodzi do szkoły z jakimiś myślami, marzeniami, oczekiwaniami i tak naprawdę nie wie, czego się może spodziewać jest trudne nawet kolosalnie trudne. A jeszcze bardziej syzyfowe jest połączenie wszystkiego w jeden smak, który mówiąc językiem gastronomów da potrawę, o której będą mówić wszyscy, którzy będą ją smakować.

Młodzież ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH obchodzi swoje święto. Z tej okazji został wydany folder ukazujący historię i informację o minionych latach.

Podczas uroczystości została podpisana współpraca o patronacie firmy ORBIS z ZSGH. Kwiaty czekoladki podziękowania prezenty to wszystko działo się w części oficjalnej, potem był występ młodzieży z własnym programem artystycznym i na koniec tej uroczystości bardzo wystawny smaczny bankiet przygotowany przez uczniów szkoły i zaprzyjaźnione restauracje. Dziękujemy szkole mając na myśli gremium nauczycielskie, uczniów od 1947 roku za wielki wkład w kulturę naszego regionu za ten garniec smakowitości, jaki oddają młodzi abiturienci, którzy rokrocznie opuszczają mury szkoły. Gratulujemy szkole osiągnięć nagród, tego rozwoju, który napędza cały czas sukcesy i jesteśmy bardzo radzi, że tak blisko mamy szczęście być z nimi i być nimi, bo sami jesteśmy abiturientami SZKOŁY z ul. LEGIONÓW 7 w GDAŃSKU.

Można przeczytać Gazetkę Jubileuszową na stronie www.zsgh.gda.pl polecamy duuuużo wspomnień.